Generacija NOW

U našoj školi je 17. listopada održana edukacija nastavnika koji sudjeluju u projektu IRIM-a (Institut za razvoj I inovativnost mladih) I Hrvatskog Telekoma naziva Generacija NOW. Riječ je o projektu vezanom za tehnologiju IoT (Internet of Things) koji bi trebao povezivati postojeća i nova znanja u području tehnologije pri izradi kreativnih IoT projekata, razvijati kreativnost, inovativnost i razumijevanje modernih tehnologija, stvoriti priliku da učenici realiziraju projekt od koncepta do gotovog modela, da uče jedni od drugih i tako stječu samopouzdanje. Edukaciju su vodili djelatnici IRIM-a Ana Tolić i Paolo Zenzerović, a u edukaciji je sudjelovalo 9 nastavnika iz 3 županije. Ova edukacija će omogućiti sudjelovanje naših učenika predmeta Robotika u nagradnom natječaju projekta.