Gradski LiDraNo

održan je 30. siječnja u Pučkoj knjižnici i čitaonici Daruvar. Ovogodišnji susret iznenadio je brojem sudionika i kvalitetom izvedbi. U pojedinačnim nastupima nastupila je učenica četvrtog razreda Leona Verasto i govorila Julijin monolog iz Shakespeareove drame Romeo i Julija. Pripremila ju je mentorica Romana Žukina. Monolog iz drame Don Juan ili ljubav prema geometriji Maxa Frischa, govorila je učenica Paula Varat (4. r.) pod mentorstvom Sanje Janković. Profesorica Sanja Janković pripremila je i učenike Leona Grgića (3. r.) i Ivetu Podsednik (3. r.). Leon je govorio Euklionov monolog iz Mollierova Škrtca, a Iveta Nerudinu Ljubavnu pjesmu. Vidjeli smo čak četiri skupne izvedbe. Dramatizirani tekst iz romana Dubravke Ugrešić, Štefica Cvek u raljama života izvele su učenice drugog razreda: Elena Ruža Pelikan, Nikolina Žavcar, Lea Žarković, Tina Šepl. Mentorica je Romana Žukina. Tekst pjesme Novac pokreće svijet, Joea Masteroffa otpjevale su i odigrale Sunčica Prević i Paula Varat (4. r.). Pripremila ih je profesorica Romana Žukina. Poeziju Damira Horvata Zacskaja govorile su učenice četvrtoga razreda: Nika Goleš, Anabela Karla Kadežabek i Marija Martić. Pratnju na gitari izvela je Iva Bakarić (3. r.). Ovaj recital radile su uz mentorstvo Romane Žukine. Uprizorenje dijelova romana Mali princ, Antoinea de Saint-Exuperyja odigrali su učenici Martin Jurkić, Leona Verasto (4. r.), Goran Bogatić Malešević, Ivona Šalić, Leon Grgić (3. r.). Iako svi učenici zaslužuju pohvale, za Županijski susret LiDraNo odabrana je Paula Varat između pojedinačnih izvođača te Sunčica Prević i Paula Varat između skupnih izvedbi.