Posted On 19. veljače 2024.

I moj glas je bitan

Armarius 0 comments
Gimnazija >> Novosti >> I moj glas je bitan

Predavanje i radionica na temu izbora – I moj glas je bitan održana je u našoj gimnaziji 15. veljače 2024. Projekt provodi Državno izborno povjerenstvo (DIP) i namijenjen je učenicima četvrtih razreda koji temu obrađuju u sklopu nastave Politike i gospodarstva. Učenici su  imali priliku poslušati predavanje u vezi održavanja izbora te sudjelovati u radionici simulacije postupka glasanja. Cilj edukacije je informirati učenike o tome kako se ostvaruje aktivno i pasivno biračko pravo te kako motivirati  buduće mlade birače da se uključe u izborni politički proces za nadolazeće parlamentarne i predsjedničke izbore.

Članovi DIP-a su kroz radionicu i praktični prikaz glasovanja pokazali kako izgleda postupak na određenom biračkom mjestu. Učenici su bili vrlo aktivni i  suradljivi, što je doprinijelo da ovaj projekt bude uspješan a ujedno i vrlo koristan. Kao i u svim dosadašnjim aktivnostima, naši učenici su pokazali da su vrlo zainteresirani i motivirani za sve oblike učenja.

Jela Kusaković, prof.

Related Post

Vitino predavanje

Naši maturanti su nakon obilježavanja Međunarodnog dana rijetkih bolesti imali priliku održati još jedan zajednički…

Napokon maturalac!

Učenici trećih razreda bili su na maturalnom putovanju od 23. do 28. lipnja 2025 s…

Odluka o nenastavnom danu za učenike 1. C razreda

Odluka o nenastavnom danu za učenike 4.B razreda nalazi se ovdje.