Best in English

U četvrtak, 30. studenog učenici Gimnazije Daruvar sudjelovali su na međunarodnom online natjecanju Best in English u organizaciji Chech-us agencije pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja Češke Republike. Prošle su godine na natjecanju sudjelovale 32 zemlje s preko 17000 srednjoškolaca među kojima su naši učenici imali zapažene rezultate. Ove godine sudjelovalo je čak 29 učenika Gimnazije Daruvar i to u dva vala, kako bi svi učenici koji su izrazili interes imali priliku iskušati svoja znanja i vještine s preko 22800 vršnjaka iz 709 škola. Test traje 60 minuta i provjerava znanje gramatike, te vještine čitanja i slušanja s razumijevanjem na razini B2 do C1, a ove godine ukupan broj bodova bio je 118. Na konačni poredak utječe rezultat, ali i vrijeme predaje testa. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 7 maturanata, 11 učenika trećih razreda, 9 drugih i 2 učenika prvih razreda. Od 8 najboljih rezultata učenika, prema kojima se rangira uspjeh škole u odnosu na sve sudionike, gotovo svi imaju riješenost preko 80%. Službene rezultate kojima će se odrediti pojedinačni uspjesi učenika, ali i plasman škole, očekujemo u naredna dva tjedna. Natjecanje se u Gimnaziji Daruvar provodi već nekoliko godina, a učenici sve više pokazuju interes za ovim tipom natjecanja koje kombinira audio i video materijale te većini omiljenu tehnologiju. Natjecanje su organizirale i provele nastavnice engleskog jezika Nina Tuček i Antonia Varat uz tehničku podršku prof. Ivane Milašin.

Ponosni smo na znanje i entuzijazam naših učenika, stoga im svima čestitamo na uspješnom sudjelovanju i postignutim rezultatima!