DAN PLANETA ZEMLJE 22. 4. 2024.

Učenici 2. razreda izborne nastave iz geografije i 2. a razreda s nastavnicom iz geografije Ribanom Moulis obilježili su Dan planeta Zemlje izradom panoa. Pod motom „Misli globalno, ali djeluj lokalno“, napravili su drvo koje se razvija i simbolizira naš grad Daruvar danas te održiviji grad koji želimo u budućnosti, s puno zelenila, drveća, bioraznolikosti i obnovljivim izvorima energije. Moto je ove godine i „Planet protiv plastike“ pa i nju nastojimo smanjiti korištenjem platnenih vrećica za kupnju, a ne jednokratnih plastičnih. Nadamo se da ćemo na ovaj način potaknuti učenike i ostale u razmišljanju i djelovanju u skladu s održivim razvojem, a time i boljom budućnošću za naše i buduće generacije.
Profesorica Ribana Moulis