DRUŠTVENIM IGRAMA DO ZNANJA I VJEŠTINA

Posljednji petak mjeseca travnja prvi put u našoj školi obilježili smo Dan društvenih igara, s ukupno 181 učenikom, točnije s 10 od 11 razrednih odjela. Ideja je spojena od dva prijedloga a sve u cilju pružanja drugačijih sadržaja našim učenicima. Neke igre su predložili nastavnici, neke učenici a oni su u konačnici odabrali anketom što žele igrati. Igralo se ukupno 11 igara, svaki učenik birao je 3 od ponuđenih – Alias, Bella, Država/selo, Čovječe ne ljuti se, Monopoly, Pictionary, Poker, Pub kviz, Šah, Twister i Uno.
Ocjena 4.67 iz ankete kao i skoro 100-postotno izjašnjavanje kako žele igrati sljedeće godine ponovo govori kako su učenici dobro prihvatili našu ideju, kako se vole družiti i na ovakav način i kako su uživali u danu bez školskog gradiva. No, kroz društvene igre vježba se kritičko promišljanje, strategija, odlučivanje, timski rad i ostale vještine koje su im itekako potrebne u životu, stoga zaključujemo kako je ovo početak jedne nove priče u našoj školi.