Državna smotra LiDraNo 2019.

Donosimo i jedno iskustvo sa smotre LiDraNo koja je ove godine održana u Šibeniku. U pratnji mentorice Sanje Janković, maturantica Antonija Lapaš je opisala svoj doživljaj: “Na državnoj sam smotri LiDraNo imala priliku tri dana provesti s mnoštvom talentiranih i marljivih mladih ljudi. Najprije smo dobili priznanja i zbornike naših literarnih i novinarskih radova, a potom bili podijeljeni u grupe po četvero. Moja grupa imala je čast analizirati svoje radove i razgovarati o važnosti pisanja s književnikom i dramskim umjetnikom Enesom Kiševićem. Nekoliko sati kasnije održan je i okrugli stol. Zajedno smo proučili vrlo domišljato napisanu kratku priču Na Commercial Hillu velške spisateljice Carys Davis. Bilo je zanimljivo i poučno čuti mišljenje i analizu članova povjerenstva za literarni izraz jer su i oni sami istaknuti pisci.”