Ekskurzija drugih razreda

Učenici 2. razreda Gimnazije Daruvar su sudjelovali na jednodnevnoj ekskurziji u subotu 21. svibnja. Posjetili su dvorac Trakošćan, Varaždin i Đurđevačke pijeske.
U Trakošćanu su razgledali istoimeni dvorac i prošetali prekrasnim stazama oko dvorca. Jedino ostaje žal jer je jezero oko dvorca trenutno isušeno zbog radova.
Kroz Varaždin ih je proveo iskusni vodič profesor Drago Ilić. Mogli su vidjeti znamenito Varaždinsko groblje, zatim stari grad (bedemi i dvorište), Stančićev trg, palaču Sermage, trg kralja Tomislava s gradskom vijećnicom, katedralu, park, kazalište, crkvu Sv. Nikole, Franjevački trg, kip Grgura Ninskog (jedan od 3 u Hrvatskoj), palaču Herzer, Uršulinsku crkvu i Trg tradicijskih obrta.
Nedaleko Đurđevca su posjetili geografsko-botanički rezervat Đurđevački pijesci (Hrvatska Sahara).
U pratnji učenika bili su nastavnici Ivana Milašin (2.A), Elizabeta Sabljić (2.B) i Ivan Horina (2.C). Nastavnici su izuzetno zadovoljni ponašanjem učenika tijekom cijele ekskurzije!
Nadamo se da su učenici naučili nešto novo, ali se i dobro zabavili družeći se s prijateljima.