Erasmus+ project Think globally – act locally in Laupheim, Germany 3 – 8 March 2024 (Day 3)

Treći dan odlazne mobilnosti u Njemačkoj, učenici su proveli u Ulmu. Posjetili su katedralu „Ulmer Münster“, s najvišim crkvenim tornjem na svijetu od 161,53 m do kojeg vode 763 stepenice te se pruža panoramski pogled na Ulm i Alpe. U inovativnom ›Birdly‹ simulatoru letenja iz ptičje perspektive, učenici su vidjeli grad Ulm iz 1890. Vidjeli su kako se grad razvijao i omogućio im bolje razumijevanje urbanog razvoja s posljedičnom štetom za okoliš. Učenici domaćini su u organiziranom obilasku grada našim učenicima pokazali gradsku vijećnicu (demokratski razvoj u srednjem vijeku), kuću za održivost, povijesne gradske zidine i ribarsko područje.

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.