Erasmus+ project Think globally – act locally in Laupheim, Germany 3 – 8 March 2024 (Day 4)

Četvrti dan odlazne mobilnosti u Njemačkoj, učenici su proveli u Laupheimu. Posjetili su lokalnu tvrtku Diehl Aviation koja proizvodi dijelove za avione te predstavlja uspješno lokalno poduzetništvo. Nakon toga učenici su sudjelovali u video razgovoru sa zastupnicom u njemačkom parlamentu Chantal Kopf (Stranka zelenih) postavljajući joj pitanja o održivom razvoju. Potom je slijedila izrada videa o 17 ciljeva održivog razvoja UN-a za prikazivanje na oproštajnoj večeri. Poslije zajedničkog druženja i večere, koju su pripremili domaćini, učenicima i nastavnicima podijeljeni su certifikati za sudjelovanje u projektu. Podijeljene su i nagrade za najbolje fotografije foto-natječaja za najkreativnije fotografije tijekom obilaska Ravensburga i Ulma. Nakon uspješno provedene mobilnosti u Njemačkoj, učenici i nastavnice su se u petak 8. ožujka u jutarnjim satima uputili autobusom nazad u Hrvatsku.