Erasmus+ project Think globally – act locally in Laupheim, Germany 3 – 8 March 2024 (Day 4)

Četvrti dan odlazne mobilnosti u Njemačkoj, učenici su proveli u Laupheimu. Posjetili su lokalnu tvrtku Diehl Aviation koja proizvodi dijelove za avione te predstavlja uspješno lokalno poduzetništvo. Nakon toga učenici su sudjelovali u video razgovoru sa zastupnicom u njemačkom parlamentu Chantal Kopf (Stranka zelenih) postavljajući joj pitanja o održivom razvoju. Potom je slijedila izrada videa o 17 ciljeva održivog razvoja UN-a za prikazivanje na oproštajnoj večeri. Poslije zajedničkog druženja i večere, koju su pripremili domaćini, učenicima i nastavnicima podijeljeni su certifikati za sudjelovanje u projektu. Podijeljene su i nagrade za najbolje fotografije foto-natječaja za najkreativnije fotografije tijekom obilaska Ravensburga i Ulma. Nakon uspješno provedene mobilnosti u Njemačkoj, učenici i nastavnice su se u petak 8. ožujka u jutarnjim satima uputili autobusom nazad u Hrvatsku.

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.