Europski dan jezika u Gimnaziji Daruvar

Gimnazija Daruvar se i ove godine uključila u obilježavanje Europskog dana jezika 26. rujna kroz  razne aktivnosti usmjerene podizanju svijesti o važnosti učenja, njegovanja i očuvanja jezika te jezične i kulturne raznolikosti. Učenice S. Kligl i L. Stožicki su u 3.A razredu održale prezentaciju o povijesti i važnosti obilježavanja Europskog dana jezika, a nakon toga ih zabavile aktivnostima usporedbe nekoliko jezika. Učenici B. Doljanin i G. Miljanović su za 4.B pripremili kahoot kviz o zanimljivostima europskih jezika. Učenici 4.A razreda pozabavili su se nacionalnim himnama europskih zemalja te uredili pano. Na fakultativnoj nastavi Engleski na kreativan način učenici su majicama s natpisima pokušali poslati lijepe poruke, razgovarali o najljepšim riječima engleskoga i hrvatskoga jezika te su se okušali u jezikolomkama tzv. tongue twisters i pri tom pokazali zavidnu jezičnu vještinu. Učenica N. Bartoniček je u 3.B, uz zanimljivu prezentaciju, organizirala i zabavni bingo. Ovim aktivnostima potičemo učenike na učenje i njegovanje jezika, te ukazujemo na potrebu za što boljim međukulturalnim razumijevanjem.  

Nina Tuček i Antonia Varat, nastavnice engleskog jezika