Europski dan jezika u Gimnaziji Daruvar

Učenici Gimnazije Daruvar obilježili su 26. rujna – Europski dan jezika – sudjelujući u nekoliko radionica u sklopu nastave engleskoga jezika te su na taj način osvijestili važnost i bogatstvo jezične i kulturne raznolikosti. Učenici 1.A i 1.C u interaktivnim su se radionicama upoznali s bogatstvom poslovica u hrvatskom i engleskom jeziku, a učenici 2.B su rješavali kviz o europskim jezicima i njihovim posebnostima proučavajući materijale kojima su učenici fakultativne nastave engleskog jezika Creativity in the classroom ukrasili školske panoe. Tijekom radionica nastavnica Antonia Varat razgovarala je s učenicima o važnosti poticanja višejezičnosti i većeg međukulturnog razumijevanja. Maturantski razredi su s nastavnicom Ninom Tuček također obilježili Europski dan jezika i to svaki razred na svoj način. Učenici 4.A razreda poslušali su zanimljivu prezentaciju o Europskom danu jezika, radili u grupi povezujući pozdrave s jezikom te na kraju izradili plakat Europe s tim pozdravima. Učenici 4.B natjecali su se rješavajući tri Kahoot kviza. Učenici 4.C održali su dvije prezentacije te također odigrali Kahoot kviz.