HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

U Gimnaziji Daruvar se 10. rujna 2021. obilježio Hrvatski olimpijski dan, posvećen datumu utemeljenja HOO-a 10. rujna 1991. Ova manifestacija promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.   

    U sportskim natjecanjima sudjelovali su učenici 3.B, 3.A, 2.A, 4.A i 4.B. Na samom početku učenici su poslušali izlaganje o olimpizmu, olimpijskom pokretu te olimpijskom geslu. Unutar razreda su provedena natjecanju u malom nogometu, košarci, odbojci i badmintonu.    

    Svi sudionici bili su obučeni u bijele majice koja predstavlja ”zastavu prijateljstva” i opće je prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair – playa, prijateljstva i mira te se na taj način uključili u manifestaciju obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana na državnoj razini. 

Emir Sulik, prof. mentor