Izlet drugih razreda Gimnazije Daruvar

Naša ekskurzija je krenula u šest sati ujutro, 26. svibnja, iz Daruvara. Uz kraća zaustavljanja stigli smo do Postojne i posjetili poznatu jamu, dugu 21 km i nevjerojatno bogatu spiljskim ukrasima, stalaktiti i stalagmiti fantastičnih oblika i rijeka ponornica su nas ostavljali bez daha, dok nas je temperatura od 10 °C podsjećala koliko smo duboko ispod zemljine površine. Nakon razgledavanja krenuli smo prema glavnom gradu Slovenije gdje nas je dočekala lokalna vodička koji nam je otkrila dio draži Ljubljane. Slobodno vrijeme je iskorišteno za dodatno razgledavanje grada u znaku zmaja i posjetu suvenirnicama i trgovinama. Kada smo se sastali u dogovoreno vrijeme otišli smo prema hotelu gdje smo se rasporedili po sobama i otišli na večeru. Noć je protekla mirno.

Drugi dan, nakon doručka i odjave iz hotela, naš autobus je stigavši u Austriju obišao i najveće jezero Koruške Wörthersee te stigao do Pyramidenkogela, najvišeg drvenog vidikovca na svijetu, na 851 metar nadmorske visine, fascinira visinom od 100 metara. Nakon užitka u prekrasnom pogledu na jezera i planine, spustili smo se do Klagenfurta, obišli lokalne znamenitosti i nastavili putovanje prema Minimundusu koji nam je pokazao poznate svjetske građevine u malom mjerilu (a opet dovoljno velikom da izazovu divljenje): Kineski zid, razne svjetske katedrale, crkva Sv. Marka, Eiffelov toranj, Vatikan i mnoge druge atrakcije su na zanimljiv način popunile vrijeme grupe do ručka. Dolazak u Daruvar je prošao u najboljem redu, a naši učenici su dobili zaslužene pohvale za ponašanje i pridržavanje vremenskih okvira od vodičke, vozača i njihovih voditelja, profesora Emira Sulika i Zdravka Palavre. Cijelim putem nas je pratilo prekrasno vrijeme.