Posted On 15. travnja 2019.

Izlet učenika 2. razreda u Italiju i Sloveniju

Romana Herout 0 comments
Gimnazija >> Galerija , Vijesti >> Izlet učenika 2. razreda u Italiju i Sloveniju

Učenici drugih razreda naše škole bili su 12. i 13. 4. 2019. u Italiji i Sloveniji na stručnoj ekskurziji.
Prije podne prvoga dana obišli su mnoge znamenitosti Venecije poput Duždeve palače, bazilike i trga svetog Marka, galerije Dell’ Accademia, mosta Rialto i radionice Murano stakla.
Poslije podne su prošetali Veronom i posjetili Amfiteatar, trgove Piazza Bra, Dei Signori, Delle Erba i kuće Romea i Julije.

Drugoga dana uživali su u razgledavanju Padove i Ljubljane. U Padovi su bili u svetištima sv. Leopolda Mandića i sv. Antuna Padovanskog. Posjetili su čuveno Padovansko Sveučilište i prošetali glavnim trgom kraj gradske vijećnice.
Predvečer su prošetali centrom Ljubljane, divili se prekrasnim secesijskim fasadama i uživali na Tromostovju iznad Ljubljanice.
Zahvaljujući odličnoj voditeljici gospođi Barbari Hubeny, svi će ovu ekskurziju prepunu veličanstvenih prizora pamtiti kao posebno lijepi događaj.
Umor nestaje, a prekrasni dojmovi ostaju.
Profesori u pratnji bili su Josip Prević, Violeta Lujanac i Vladimir Ivić.

Tekst napisao: Josip Prević

Related Post

VIRTUALNI PLESNI SHOW

Plesna skupina naše škole pod imenom ZONA 23 ove godine se prijavila na projekt HŠŠS-a…

Odluka o odabiru ponuda za izlet učenika 2. razreda

Odluka o odabiru ponuda koje će biti predstavljene roditeljima učenika a vezano za izlet učenika…

REDOVNA NASTAVA OD 3. 12. 2019.

N O V O! Dragi učenici i poštovani roditelji! Prema upravo objavljenom dogovoru između Sindikata…