Obavijest za roditelje i učenike

25. veljače 2022. Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdali su nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./22.

Najvažnije iz trenutnih uputa je da roditelji budu obaviješteni o sljedećem:

  • da ne dolaze u pratnji djeteta/učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi koronavirusom
  • da ne dovode dijete/učenika u ustanovu ako:
    ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)

    ima izrečenu mjeru samoizolacije

    imaju saznanja da je zaraženo koronavirusom.

Najvažnija promjena koja je u primjeni od ponedjeljka, 28. veljače 2022. vezana je uz maske za lice:

Tijekom nastave u razredima maske nisu obavezne za učenike i djelatnike, ali ih učenici i djelatnici mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svim učenicima i djelatnicima škole s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID19 ako im zdravstveno
stanje omogućuje nošenje maske.

Maske su obavezne tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu.