OBILAZAK BIOGRAFSKE IZLOŽBE O EVI FISCHER

Protekli su tjedan (14.02. – 18.02.) naši učenici proveli stječući nova znanja o slikarici Evi Fischer. Fischer je slikarica priznata na svjetskoj razini, a grad Daruvar odlučio je obnoviti sjećanje na Evu Fischer i njezina djela te je ponovno spojiti s njezinim rodnim gradom. Tako se, još 28. siječnja, u dvorcu grofa Jankovića otvorila biografska izložba (galerija) o Evi Fischer koja je ujedno i prva organizirana izložba o Evi Fischer u Hrvatskoj, a Daruvar se na taj način po prvi put uključio u obilježavanje Noći muzeja. Naše je učenike kroz izložbu provela autorica izložbe Marija Ivandekić koja je spomenula kako je ime svjetski poznate slikarice, rođene Daruvarčanke, počelo polako kopniti u gradu u kojemu se rodila. Mnogi Daruvarčani i ne znaju za nju pa su tako naši učenici imali mogućnost upoznati se s biografijom Eve Fischer.

Ovoj izložbi potpomogao je Evin sin koji je donio pregršt materijala iz privatnog života Eve Fischer i tako upotpunio ovu izložbu. Posjet ovoj izložbi organizirala je profesorica Gordana Grgić, a nadamo se da će ova izložba potaknuti naše učenike da posjetite izložbu djela Eve Fischer koja će biti održana 02.06. u našem dvorcu te se tako upoznati s djelima koja su hvalili mnogi slavni pisci i glumci onoga doba (Picasso, Dali, Marc Chagall i mnogi drugi). Posjetu su se priključili i vlč. Žarko Turuk sa svojim učenicima u sklopu proučavanja judaizma i posjete Židovskoj sobi.

 

Antonela Šubert i Mihaela Tutić, 3.a