PBZnalci, edukativno-nagradni zabavni kviz

U srijedu, 22. ožujka su učenici 3. C sudjelovali na online pub kvizu. Mentor učenicima je bio njihov razrednik Ivan Horina. Kviz je organiziran s ciljem unaprjeđenja financijske pismenosti mladih povodom Svjetskog i Europskog tjedna novca (obilježava se od 20. do 26. ožujka 2023.). Naši učenici kodnog imena “Kamatari” su bili jedna od 6 ekipa koja je točno odgovorila na svih 15 pitanja u osnovnom dijelu kviza! PBZnalci, edukativno-nagradni zabavni kviz, baziran je na konceptu pub kviza za srednjoškolce, pripremila je Privredna banka Zagreb u suradnji s Kviz udrugom Šibenik. Kviz je pripremljen s ciljem davanja podrške mladima u unapređenju znanja o financijama, a dodatno, kviz ovakvog formata potiče na međusobnu suradnju i timski rad kroz koji cijeli razred može aktivno sudjelovati u davanju odgovora. Osim što su se učenici dobro zabavili, naučili su i puno novih informacija koje će im zasigurno biti korisne u životu.