Peti dan maturalnog putovanja

Predzadnjega dana maturalca posjetili smo San Marino, jednu od najmanjih država na svijetu koju je osnovao klesar Marin s Raba. San Marino nalazi se na brdašcu gdje je najviša točka 750 metara nad morem. Prošetali smo gradom i vidjeli znamenitosti poput Casse di Risparmio, Lotte di Vespe, Cave dei Balestrieri te Basilice del Santo Marino nastale u klasicizmu koja izgledom podsjeća na antiku. Osim toga, uživali smo u prekrasnom pogledu na vidikovcu koji pruža pogled na more i gradove oko San Marina. Nakon slobodnoga vremena u San Marinu krenuli smo prema shoping centru. Poslijepodne smo proveli na plaži i u hotelu pakirajući se za sutrašnji polazak u Daruvar. Večer smo iskoristili za zabavu, a dočekali smo i rođendan profesorice Tanje Prhal te ju iznenadili rođendanskom pjesmom.