Posjet češkog pisca Michala Rejžo Pavlíka

 
U četvrtak 9. 5. 2024. u našoj školi 7. sat imali smo čast ugostiti talentiranog češkog pisca Michala Rejžo Pavlíka. Michal Rejžo Pavlík nije samo pisac, on je gimnazijski profesor povijesti, ali i češkog jezika pa ne čudi što je njegovo štivo zanimljivo gotovo svim čitateljima od 15+. Daruvarske je gimnazijalce čitanjem odlomka iz svog romana „Bílá stopa“ uveo u odnos čovjeka prema dobru i zlu, u kojem se pojavljuje niz fantastičnih elemenata, kao što je lik bijele vrane.
Za ovaj izniman događaj za naše učenike koji pohađaju Češki jezik – model B posebnu zahvalu dugujemo učiteljici iz Češke, Terezi Vlček Klímovoj, koja je omogućila ovaj susret pozivom svog kolege, kao i Klubu literata Saveza Čeha jer su zajedno organizirali ovo nezaboravno literarno druženje. Zahvaljujući njima, imali smo priliku uživati u jedinstvenom spoju literature i stvaralačke energije.
 
Napisala: Tijana Trbojević, prof.
Fotografija: Tereza Vlček Klímová i Iva Brabec Magdić