POSJET DARUVARSKIM PREDŠKOLARCIMA U ČEŠKOM DJEČJEM VRTIĆU FERDE MRAVENCA

U okviru projekta „Češka škola bez granica Daruvar“, učenice Gimnazije Daruvar, 27. travnja u 11:00 posjetile su i Češki dječji vrtić Ferde Mravenca. Učenice su prije izvedbe dva igrokaza „Proč Honza nechtěl princeznu za ženu“ i „O zlaté rybce“, s vrtićkom djecom prošle yoga asane i pročitale modernu bajku Miloša Macoureka „Žirafa“ u kojoj žirafa ima jedinicu iz tjelesnog odgoja jer nije savladala kolut unaprijed. Učenice su predškolarce time željele naučiti da nitko nije savršen i da je važno potruditi se. Nakon igrokaza, predškolska djeca su učila nacrtati žirafu. Vjerujemo da je ovaj susret obogatio naše male buduće učenike. Gimnaziji Daruvar je svakako u cilju poticati suradnju i s Češkim dječjim vrtićem Ferde Mravenca kako bi male naraštaje motivirali u učenju češkoga jezika.

Voditeljica: Tijana Trbojević