Posjet izložbi gravura i litografija Eve Fischer

Proteklih mjesec dana, svi učenici Gimnazije Daruvar (u pratnji profesorice Gordane Grgić), u sklopu nastave Likovne umjetnosti, posjetili su izložbu gravura i litografija Eve Fischer koja se održava u Zavičajnom muzeju Daruvar.

Alan David Baumann, sin Eve Fischer odlučio je Daruvaru, odnosno Muzeju pokloniti 75 majčinih litografija i gravura te će ta djela biti u stalnom postavu Muzeja. Trenutno je izloženo 36 djela koja su učenici mogli pogledati i vezano uz predmet analizirati.

Prenosimo neke od dojmova učenika/ca:

„Zaključujem kako je Eva Fischer bila iznimno talentirana i svestrana umjetnica. Osobno smatram kako je premalo cijenjena i kako zaslužuje puno veću pažnju u današnjem vremenu. Kroz svoja djela pokazuje emocije koje su ju pratile u vrijeme nastanka djela te smatram kako mnogi mogu pronaći utjehu kroz njezino stvaralaštvo. Nadam se kako će Evina izložba u Daruvaru biti pokretač promjena.“ Antonela Šubert

„Zadovoljstvo mi je znati da u Daruvaru postoji izložba jedne od svjetski poznatih slikarica. Sigurna sam da će kroz godine ova izložba biti sve popularnija, a Eva Fischer zasigurno više neće biti nepoznata Daruvaru.“  Mihaela Tutić