Posjet Pučkoj knjižnici i čitaonici Daruvar

U srijedu, 21. prosinca učenici 4.c razreda Gimnazije Daruvar sa svojom profesoricom Romanom Žukinom u sklopu nastave hrvatskog jezika posjetili su Pučku knjižnicu i čitaonicu Daruvar. Obilazak knjižnice vodila je ravnateljica Romana Horvat koja ih je upoznala s radom knjižnice, pravilima i načinom posudbe te bogatim fondom. Učenicima su predstavljeni svi odjeli knjižnice: dječji odjel, odjel za odrasle,  studijski odjel te Središnja knjižnica za češku nacionalnu manjinu u Republici Hrvatskoj.  Budući da se radi o maturantima, poseban naglasak stavljen je na literaturu za pripremu državne mature. Objašnjeno im je i kako knjižnicu mogu koristiti kao budući studenti te da njezinim posredstvom mogu posuđivati knjige iz knjižnica diljem Hrvatske. Učenici su upućeni u provjerene i sigurne online izvore koji će im služiti u daljnjem školovanju.

Ante Marić