Predstavljena monografija „Povijest Daruvara“

U petak, 10.prosinca 2021. u Društveno-kulturnom centru Daruvar održano je predstavljanje znanstvene monografije Povijest Daruvara. Knjiga na više od 500 stranica predstavlja povijest našeg kraja od prapovijesti do danas. U izradi su sudjelovali kao glavni autori dr. sc. Vjenceslav Herout i dr. sc. Željko Karaula, s većim opsegom teksta, kao i troje suradnika s manjim udjelom. To su: mr. sc. Mirjana Jakčin Ivančić, dr. sc. Goran Jakovljević i dr. sc. Zdravko Palavra
Ponosni smo što su među autorima dvojica profesora povijesti naše škole, dr. sc. Vjenceslav Herout, sada u mirovini i sadašnji dr. sc. Zdravko Palavra.
Ova knjiga će umnogome pridonijeti proučavanju lokalne povijesti, jer je rasvijetlila mnoge tamne stranice daruvarske povijesti i nadamo se da će ju učenici rado koristiti u svojim istraživanjima.