Probni ispiti državne mature

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja ove školske godine provodi probne ispite državne mature za učenike 3. i .4. razreda četverogodišnjih i petogodišnjih srednjih škola.
Cilj je probnih ispita upoznavanje učenika sa sadržajem i strukturom ispita koji se temelje na novim predmetnim kurikulumima.
Za učenike 4. razreda gimnazija bit će organizirana provedba ispita iz Hrvatskoga jezika, Matematike i Engleskoga jezika. Na navedenim ispitima učenici će birati razine, koje ih ne obvezuju za prijavu istih na pravoj maturi.
lspite iz ostalih predmeta škole trebaju provesti ovisno o vlastitim mogućnostima i interesu učenika. Nakon provedene ankete među našim maturantima doznali smo koje predmete žele pisati te ćemo im to omogućiti u našoj organizaciji.

Učenici 3. razreda pisat će ispite iz Hrvatskog jezika i Matematike koji su rađeni prema novom kurikulumu i oni neće imati razine te ih učenici ne moraju prijavljivati.