Radionica 𝕮𝖍𝖗𝖔𝖓𝖎𝖈𝖆 𝕭𝖔𝖊𝖒𝖔𝖗𝖚𝖒 𝕯𝖆𝖗𝖚𝖛𝖆𝖗𝖊𝖓𝖘𝖎𝖘 (2022)

U ponedjeljak, 21.11.2022. godine učenici 1.c razreda i C modela Gimnazije Daruvar sudjelovali su u maloj radionici u organizaciji nastavnice Ilone Kirchnerove iz Češke te nastavnice Ive Brabec Magdić.
Tema radionice bila je izrada vlastite kronike, s obzirom da su učenici u sklopu nastave češkog jezika i kulture učili o češkoj književnosti i o prvim kronikama. Učenici su tako imali jedinstveno iskustvo pisanja guščjim perom i tintom, a u svoju kroniku upisivali su vlastite doživljaje ili su izmišljali zanimljive priče.
Pisali su na smeđem papiru kako bi kronika izgledala što sličnije izvornim kronikama. Još jedna zanimljivost naše daruvarske kronike jest ta, da je kronika pisana autentičnim, ”daruvarskim” češkim jezikom. Kronika u obliku knjige još je uvijek u izradi kod nastavnica, no nadamo se da će uskoro ugledati svjetlo dana i da će je moći prolistati i ostali učenici i nastavnici.

Tekst: Iva Brabec Magdić
Foto: Ilona Kirchnerová