Terenska nastava na Plitvičkim jezerima

19. listopada svi učenici naše škole išli su na terensku nastavu u posjet Nacionalnom parku Plitvička jezera. Razgledavanje je kružno i obuhvaćalo je zonu “Gornjih i donjih jezera”. U program je bila uključena vožnja kratkom brodskom linijom preko jezera “Kozjak”, nakon čega je uslijedio obilazak „Gornjih jezera“. Poslije kraće šetnje obilazak se nastavio vožnjom elektrobrodom preko jezera “Kozjak”, a zatim ponovnom šetnjom kroz vapnenački kanjon “Donjih jezera” sve do “Velikoga slapa”. Od “Velikoga slapa” do stanice vlaka čekala nas je strma serpentina koja vodi do istočne strane kanjona, gdje su smješteni brojni vidikovci. Povratak do polazne točke bio je panoramskim vlakom. Nastavnici u pratnji bili su Marina Malešević, Ribana Moulis, Dragana Jurić, Valentina Per, Zdravko Palavra, Antonia Varat, Ivana Milašin, Ivana Ančić Antolović, Azra Kurbašić, Sanja Janković, Tanja Prhal i Nina Tuček.
Izvješće napisala voditeljica puta, prof Marina Malešević.