Terenska nastava učenika trećih razreda (Sociologija i Povijest)

U četvrtak, 5.12.2019. učenici trećih razreda su posjetili u Zagrebu Islamski centar, Učiteljski školski muzej i Muzej torture. Posjet Islamskom centru je obuhvatio razgledanje molitvenog hrama (džamije) i prisustvovanje podnevnoj molitvi (namazu) te razgovor s imamom o nastanku i obilježjima islama. Učenici su svojim pitanjima konstruktivno doprinijeli da se znanje o islamu dopuni  s mnogim, njima do tada, nepoznatim činjenicama. U Školskom učiteljskom muzeju učenike su o povijesti razvoja školstva u Hrvatskoj upoznale stručne voditeljice i uz razgledavanje brojnih eksponata pokazale koliko je zanimljiva i bogata prošlost hrvatskog školstva. Na kraju, Muzej torture je pokazao da postoji i ona loša strana ljudskog, u što su se, kroz zorne primjerke, na licu mjesta učenici mogli upoznati i informirati. Opći zaključak je da su učenici trećih razreda bili vrlo zadovoljni s ovim posjetom i pri tome ostali iznenađeni s nekim novim informacijama. Učenici su pokazali veliko zanimanje za navedene sadržaje i lijepo i odgovorno ponašanje kako dolikuje našoj gimnaziji. Stoga, hvala učenicima na tako ugodno i svrsishodno realiziranoj terenskoj nastavi. U pratnji su bili nastavnici: Jela Kusaković i Vladimir Ivić