Dan planeta Zemlje 2020.

22. travnja se diljem svijeta obilježava Dan planeta Zemlje, a ove godine je 50. obljetnica i to u znaku klimatskih promjena. Obilježava se pod sloganom “Djelovanje u borbi protiv klimatskih promjena i ublažavanju njihovih posljedica”.
Naši učenici su dobili nekoliko “izazova” koje su ovih dana uspješno odrađivali – Izazov “Create for the Earth” (likovni radovi i plakati), Izazov “Plant – based for 1 meal/day this week” (pripremanje jela po ponuđenim receptima na bazi biljne hrane – većinom se pripremao “banana bread”) te Izazov “Go zero – waste for one day”.
Uz likovne radove neki učenici su odabrali i svoje fotografije kojima se pridružuju obilježavanju Dana planeta Zemlje.
U ovom albumu pogledajte njihove prekrasne radove!
Ideje za “Izazove” korištene su sa stranice: https://www.earthday.org/earth-day-challenge/

Organizatorica ove virtualne priče je prof. biologije, Ivana Ančić Antolović, koja i ovim putem pohvaljuje sve učenike koji su sudjelovali.
Učenice 1. razreda: Enea Vanjiček, Mihaela Horvat, Ana Havranek i Mihaela Tutić, učenice 4. razreda Viktorija Ambrož, Iva Biškupić, Lorena Šugić, Mihaela Melkus, Leonarda Kovačić, Hana Zounar, Nela Aradski, Kristina Babi, Luana Lujanac i učenici 4. razreda Luka Ivan Kovačić i Leon Grgić.