Dani medijske pismenosti

U sklopu obilježavanja Dana medijske pismenosti 17.2.2020. odabrani učenici Gimnazije Daruvar posjetili su medijsku kuću Novu TV. Glavni domaćin koji nas je proveo kroz sve faze rada u studiju bio je Antonio Blašković, producent informativnog studija.  Bilo je to iznimno iskustvo, budući da smo imali priliku upoznati se s funkcioniranjem redakcija informativnog programa (od mjesta gdje voditelji emitiraju vijesti do režije i sobe za komentatore) jedne TV kuće, kao i tehničkim i organizacijskim poslovima koji prate nastanak vijesti. Učenici su dobili mogućnost sudjelovati u procesu i postupku nastajanja vijesti, kako prepoznati lažne od pravih vijesti (informacija) i emitiranja vijesti. Pri tome su bili vrlo znatiželjni i aktivni što je rezultiralo da  posjet ovoj medijskoj kući opravda cilj obilježavanja Dana medijske pismenosti. Posebnu pohvalu su dobili od voditelja aktivnosti za svoje dobro i pristojno ponašanje i zato „hvala roditeljima što su ih tako lijepo odgojili“ (riječi spomenutog producenta) i pritom nadodao da im želi što više strpljenja jer ono nedostaje dobrom dijelu mlađih generacija, a važno je za nastanak dobrih vijesti i informacija.

Pohvalama se pridružuju i nastavnici voditelji Z. Palavra i J. Kusaković