Državno natjecanje iz Astronomije

Od 22. do 24. svibnja učenica Nicol Oslovar sudjelovala je na državnom natjecanju iz Astronomije u Varaždinu. Prvi dan je bilo službeno otvaranje natjecanja gdje smo imali prilike upoznati ostale sudionike i organizatore. Slijedeći dan bilo je natjecanje: pisani dio, a zatim obrana istraživačkog rada koji je Nicol izradila pod nazivom „Zračenje crnog tijela ovisno o vrsti i duljini njegove izloženosti raznom elektromagnetskom zračenju“. Treći dan bilo je proglašenja najboljih i prezentacija najboljih istraživačkih radova.
Samo iskustvo sudjelovanja bilo je veoma poučno, a veoma smo zadovoljni i ostvarenim rezultatom – 11. mjesto u konkurenciji četvrtih razreda srednjih škola.
Čestitke Nicol na sjajnom rezultatu i puno sreće dalje u školovanju.
Ivana Milašin, prof.