Dani medijske pismenosti

Učenici drugih razreda izborne nastave informatike sudjelovali su u obilježavanju drugih Dana medijske pismenosti od 8. do 12. travnja s ciljem osvještavanja učenika o važnosti medijske pismenosti. Tema koja je ove godine naglašena je poštovanje prema sebi i drugima u medijima. To uključuje niz podtema (tolerancija, govor mržnje, lažne vijesti, dezinformacije i manipulacije, poticanje empatije i poštovanje ljudskog dostojanstva, zaštita privatnosti i sigurnost na internetu), a mi smo se usredotočili na lažne vijesti i kritičko razmišljanje u medijima. Učenici su imali predavanje, proučili materijale i sami istraživali. Na kraju su napravili pano za učenike ostalih razreda kako bi ih uputili u temu.

Tekst i projekt odradila: Ivana Milašin, prof.