EKIPNO MATEMATIČKO NATJECANJE MATHEMA

U ponedjeljak 29. travnja 2024. u Koprivnici je održano ekipno matematičko natjecanje MATHEMA. Na natjecanje se prijavilo čak 323 ekipe sa 969 natjecatelja u 8 kategorija, iz raznih škola diljem Hrvatske. Ekipu čine tri učenika istog razreda koji rješavaju 24 zadatka u 80 minuta. Našu školu predstavljale su 2 ekipe koje su se natjecale u kategoriji prvih razreda s ponajboljim matematičkim, općim i jezičnim gimnazijama, tehničkim, elektrostrojarskim, obrtničkim i drugim srednjim školama. Prvu ekipu naše škole predstavljali su učenici 1. c razreda Rok Horvat, Mia Zavadil i Marko Žitka, a osvojili su vrlo dobro 10. mjesto. Njihova mentorica je Snježana Varga. Drugu ekipu, mentorice Tanje Prhal, predstavljali su učenici 1. b razreda Nika Jukić, Lukas Marko Krasnić i Mihael Koprek, a plasirali su se na 23. mjesto. Čestitamo našim učenicima na sjajnom nastupu u ovom vrlo zanimljivom i poticajnom natjecanju.
Snježana Varga, prof.