Erasmus+ project Think globally – act locally (Day 4)

Zadnjega dana projekta nastavili smo izradu plakata u grupama koje smo započeli u utorak. Zatim smo svi prezentirali i komentirali plakate te se nakon toga zaputili u stražnje dvorište škole kako bismo zasadili hrast lužnjak, autohtonu hrvatsku vrstu. Posljednja aktivnost toga dana bila je pješačenje na Vranjevinu uz vodstvo profesora Sulika i profesorice Tuček gdje se održala dodjela certifikata učenicima iz Njemačke i Norveške. Ostatak dana smo proveli družeći se i zabavljajući se s našim gostima. Sljedeće jutro poželjeli smo našim novim prijateljima sretan put kući i veselimo se sljedećoj mobilnosti u Njemačkoj, u ožujku 2024.

 

On the last day of the project, we continued making posters in groups that we started on Tuesday. Then we all presented and discussed the posters, and after that we went to the back yard of the school to plant a Quercus robur tree (hrast lužnjak), an autochthonous Croatian oak species. The last activity of the day was a hike to Vranjevina with the guidance of Professor Sulik and Professor Tuček, where certificates were awarded to students from Germany and Norway. We spent the rest of the day socializing and having fun with our guests. The next morning, we wished our new friends a safe trip home and look forward to the next mobility in Germany, in March 2024.