Posjet Hrvatskom saboru i Muzeju prekinutih veza

Dana 7. prosinca 2023. godine su učenici svih četvrtih razreda naše škole posjetili  Hrvatski sabor i Muzej prekinutih veza.  

Posjet Hrvatskom saboru je uključio razgledavanje Sabora uz stručno vodstvo i predavanja koja drže predavači Službe za građane na kojima su se učenici upoznali s osnovnim činjenicama iz povijesti Sabora i ustrojstvom državne vlasti, s naglaskom na unutarnjem ustroju i načinu rada Sabora, postupkom donošenja zakona i drugih akata. U sklopu posjeta, naše učenike su primili i zastupnici Vladimir Bilek i Miro Totgergeli, a učenici su im imali priliku postavljati pitanja. 

Posjet Muzeju prekinutih veza je uključio razgledavanje eksponata koji predstavljaju osobne predmete koje su ostavili bivši ljubavnici, a popraćeni su kratkim opisima.   

Voditelji terenske nastave: Jela Kusaković i Josip Beniš