ERASMUS+ PROJEKT THINK GLOBALLY – ACT LOCALLY (NORVEŠKA) – Day 3 (16. 4. 2024.)

Danas su učenici došli u Srednju školu Halden nešto ranije, u 7:30. Školskim autobusima su prevezeni u Strӧmstad, u Švedskoj odakle su se trajektom uputili na otok Kostar. Na otoku su saznali sve o švedsko-norveškoj suradnji vezanoj uz nacionalne parkove Koster Havet i Ytre Hvaler (koji čine jednu cjelinu) te o bogatstvu podvodnog svijeta u istoimenim nacionalnim parkovima. Nakon toga pješačili su diljem otoka – uz obalu, ali i po unutrašnjosti te su saznali još nešto o geologiji i povijesti otoka. Također su se popeli na najvišu točku na otoku s koje se pruže pogled na cijeli arhipelag. Na samom otoku radili su u miješanim grupama u kojima su im se pridružili i učenici jedne srednje škole iz Švedske iz grada Strӧmstad.