ERASMUS+ PROJEKT THINK GLOBALLY – ACT LOCALLY (NORVEŠKA) – Day 4 (17. 4. 2024.)

Danas su učenici dan započeli printanjem loga projekta na bijele majice koje su donijeli sa sobom. Bilo je to jedno zabavno iskustvo jer je svatko imao priliku rukovati strojem, pripremiti i zatim isprintati logo na svoju majicu. Nakon toga nastavili su raditi u grupama i snimati kratka videa sa svojim vizijama i razmišljanjima o budućnosti. Oko 12:20 uputili su se prema utvrdi Fredriksten koja se uzdiže iznad grada te su tamo poslušali zanimljive priče o povijesti same utvrde, njezinu položaju i važnosti za norveški suverenitet. Iz utvrde se pruža prekrasan pogled na cijeli grad, fjord i susjednu Švedsku. Nakon malo dužeg jučerašnjeg radnog dana danas im je ponovno ostalo više vremena poslijepodne za druženje s domaćinima te drugim sudionicima projekta.