Erasmus+: Zdravá krajina – Poznej svou krajinu – 1. dan

Na put smo krenuli u ranu zoru. Put je prošao mirno bez ikakvih problema. Zaustavili smo se nekoliko puta te smo u 16 h stigli u Valmez. Ispred hotela nas je dočekao prof. Husak i njegovi učenici. Zaželjeli su nam dobrodošlicu te su nam predali ključeve od hotela. Nakon smještaja u hotel uputili smo se u njihovu Gimnaziju gdje nas je dočekao zamjenik ravnatelja i pozdravio u ime škole. Dobili smo malu užinu. Nakon užine su nas učenici proveli kroz školu, pokazali nam njihove laboratorije, zajedničku prostoriju, terarije sa životinjama i učionicu geografije. U učionici geografije nam je prof. Husak održao predavanje o vodi te koliko nam je ona bitna za život. Nakon predavanja smo bili podijeljeni u 5 skupina. U 20 h smo se uputili na večeru u centru grada. Poslije večere smo se uputili nazad u hotel te je to bio kraj prvoga dana.