eTwinning projekt Reading your city

U sklopu međunarodnog eTwinning projekta Reading your city, učenici Gimnazije Daruvar i njihove nastavnice engleskog jezika Antonia Varat i Nina Tuček sudjelovali su obilježavanju Dana sigurnijeg interneta zajedničkim rješavanjem Kahoot kviza na čijem su sastavljanju surađivali učenici iz Hrvatske, Turske i Španjolske.
Ovo je samo jedna od aktivnosti u sklopu projekta koji za cilj ima poticanje razvoja vještina 21. stoljeća: kreativnosti, kritičkog mišljenja, suradnje i komunikacije kroz poticanje međunarodne suradnje i međukulturalnih iskustava te razvoj digitalnih vještina učenika i nastavnika. Između ostalog, učenici rade na izradi e-knjige koja sadržava različite zanimljive priče o njihovim gradovima pričane iz perspektive jednog od simbola grada, u našem slučaju, našeg ginka. Te priče bit će podloga za učenje o medijskoj pismenosti i rezultirat će stvaranjem e-časopisa i medijskih sadržaja upotrebom različitih digitalnih alata. Projekt traje šest mjeseci, do lipnja 2022. Sve aktivnosti potiču kreativnost, međusobnu suradnju učenika i unaprjeđenje komunikacije na engleskom jeziku.  
 

Antonia Varat, prof.