Posted On 30. rujna 2024.

EUROPSKI DAN JEZIKA 2024. U GIMNAZIJI DARUVAR

Elena Petrušić 0 comments
Gimnazija >> Novosti >> EUROPSKI DAN JEZIKA 2024. U GIMNAZIJI DARUVAR

Gimnazija Daruvar se i ove godine uključila u obilježavanje Europskog dana jezika 26. rujna kroz razne aktivnosti usmjerene podizanju svijesti o važnosti učenja, njegovanja i očuvanja jezika, jezične i kulturne raznolikosti te međukulturalnog razumijevanja. Aktivnosti su se odvijale cijeli ovaj tjedan (od 23. do 27. 9. 2024.), a u prethodnom tjednu uređena su dva prigodna panoa. 

Učenici 4.A razreda poslušali su prezentaciju o EDJ svoga kolege Noe Rukavine te zaigrali Kahoot kviz u izradi Brune Stanića, a zatim su svi zajedno pripremili prigodni plakat s ovogodišnjom temom EDJ Jezici za mir. 

3.B razred je na satu razrednika održao kviz znanja o Europskom danu jezika na kojem su učenici pokazali izvrsno znanje o jezičnim činjenicama te se okušali u čitanju jezikolomki na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku. 

Učenici 1.A razreda uhvatili su se u koštac sa složenim poslom prevođenja poslovica i osvijestili važnost dobrog poznavanja kulture i polaznog i ciljnog jezika kako bi pronašli odgovarajući izraz koji zvuči prirodno i prenosi istu poruku. Učenici 3.C i 4.B razreda svoje znanje jezika i opće kulture iskušali su u trojezičnom pub kvizu koji ih je zabavio i podsjetio na bogatstvo koje pruža višejezičnost, jedna od ključnih kompetencija za zapošljivost, aktivno građanstvo i socijalnu uključenost, ali i osobno zadovoljstvo te zdrav i održiv način života.   

Nastavnice stranih jezika: Dragana Jurić, Nina Tuček i Antonia Varat 

Related Post

Napokon maturalac!

Učenici trećih razreda bili su na maturalnom putovanju od 23. do 28. lipnja 2025 s…

Gimnazijalci kreativno obilježili Svjetski dan pripovijedanja

U tjednu od 17. do 21. ožujka gimnazijalci su se uključili u obilježavanje Svjetskog dana…

Humanitarna prodaja Gimnazije Daruvar

Gimnazija Daruvar organizirala je humanitarnu prodaju za udrugu Korak dalje u subotu 25. 5. 2024.…