Građanska ODGOVORnost od 14. – 16. rujna u Daruvaru

Učenici 2.A razreda Gimnazije Daruvar Leona Rambousek, Dejan Radojević, Luka Brletić, Tara Andrijević, Ema Bartoniček, Mirta Čikor i Sven Ivesa zajedno sa srednjoškolcima iz Tehničke škole i Ekonomsko-turističke škole sudjeluju u radionicama Građanska ODGOVORnost od 14. – 16. rujna u Daruvaru. Radionice se realiziraju u sklopu projekta MLAD! – Mislimo lokalno, aktivno djelujemo! Nositelj projekta je Inicijativa mladih za ljudska prava, HERMES Zagreb je partner na projektu, a realizira se uz financijsku podršku Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. 
Cilj je radionica potaknuti mlade da prihvate odgovornost u rješavanju društvenih izazova i problema te da kreiraju prijedloge i preporuke za rješenje određenog izazova na lokalnoj razini. Ove aktivnosti otvaraju javnu raspravu u društvu o problemima iz područja ljudskih prava i omogućavaju mladim ljudima da prepoznaju svoju odgovornost i postanu nositelji promjena u svojoj lokalnoj zajednici.