Gradska smotra LiDraNo 2023.

            Gimnazija Daruvar ugostila je ove godine gradsku razinu smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva. Gradski LiDraNo održan je 10. veljače, a nastupili su učenici svih triju daruvarskih srednjih škola: Ekonomske i turističke škole, Tehničke škole i Gimnazije.

           Sljedeći scenski nastupi, pojedinačni i skupni, predloženi su na županijsku razinu: Magdalena Gelešić, učenica 3. r. Ekonomske i turističke škole kazivala je pjesmu Tijelo i mi (voditeljica Natalija Lacina); Arian Budimlija, maturant Ekonomske i turističke škole izveo je Holdenov monolog iz Lovca u žitu (voditeljica Lovorka Levak); učenici gimnazijske dramske skupine Tara Andrijević, 1. r. Niko Kalvi, 2. r. Karlo Krejča, 2. r. Lucija Varat, 2. r. izveli su Večer bez veze ili O komunikaciji (tragična farsa) (prema drami Eugenea Ionesca, Ćelava pjevačica). Voditeljica im je Romana Žukina.

            Na višu razinu smotre predložena su i tri učenička literarna rada: Mjesto na kojem pišem učenice 2. r. Tehničke škole Nikol Vaclavek (voditeljica Željka Hodak), tekst Progutala sam bijes Nikkole Kešić, učenice 3. r. Gimnazije (voditeljica Sanja Janković) i Glas s površine (hologram straha) učenice 3. razreda Gimnazije Darije Kužilek (voditeljica Sanja Janković).

           Predloženim sudionicima želimo puno uspjeha na županijskoj razini smotre LiDraNo.