I moj glas je bitan

Predavanje i radionica na temu izbora – I moj glas je bitan održana je u našoj gimnaziji 15. veljače 2024. Projekt provodi Državno izborno povjerenstvo (DIP) i namijenjen je učenicima četvrtih razreda koji temu obrađuju u sklopu nastave Politike i gospodarstva. Učenici su  imali priliku poslušati predavanje u vezi održavanja izbora te sudjelovati u radionici simulacije postupka glasanja. Cilj edukacije je informirati učenike o tome kako se ostvaruje aktivno i pasivno biračko pravo te kako motivirati  buduće mlade birače da se uključe u izborni politički proces za nadolazeće parlamentarne i predsjedničke izbore.

Članovi DIP-a su kroz radionicu i praktični prikaz glasovanja pokazali kako izgleda postupak na određenom biračkom mjestu. Učenici su bili vrlo aktivni i  suradljivi, što je doprinijelo da ovaj projekt bude uspješan a ujedno i vrlo koristan. Kao i u svim dosadašnjim aktivnostima, naši učenici su pokazali da su vrlo zainteresirani i motivirani za sve oblike učenja.

Jela Kusaković, prof.