I moj glas je bitan

U sklopu projekta I moj glas je bitan, koje provodi Državno izborno povjerenstvo (DIP), učenici četvrtih razreda su, u sklopu nastave Politika i gospodarstvo,  imali priliku slušati predavanje u vezi održavanja izbora te sudjelovati u radionici simulacije postupka glasanja. Cilj edukacije je informirati učenike o tome kako se ostvaruje aktivno i pasivno biračko pravo te kako motivirati buduće mlade birače da se uključe u izborni politički proces za nadolazeće parlamentarne i predsjedničke izbore.

Članovi DIP-a su kroz radionicu i praktični prikaz glasovanja pokazali kako izgleda postupak  na određenom biračkom mjestu. Učenici su bili vrlo aktivni i  suradljivi, što je doprinijelo da ovaj projekt bude uspješan a ujedno i vrlo koristan. Kao i u svim dosadašnjim aktivnostima, naši učenici su pokazali da su vrlo zainteresirani i motivirani za sve oblike učenja.

Mentor: Jela Kusaković, prof.