Kratka povijest budućnosti

Filip Ileš i Jan Sacher, učenici 3.B Gimnazije Daruvar prijavili su se održati niz predavanja u sklopu manifestacije “10 dana astronomije” koju svake godine organizira AD Kumova Slama. „Oduvijek nas je zanimala astronomija i od vrlo ranih dana smo razvili ljubav i znatiželju prema tome. Htjeli smo naučiti još više o svemiru i njegovom kraju, a mislimo da je najbolji način da naučimo nešto novo je da se prijavimo to predavati.“ Navode naši mladići vezano uz motivaciju. Predavanje je održano svim prvim i drugim razredima Gimnazije, kao i trećim i četvrtim razredima u Ekonomskoj i turističkoj školi. Jedan od najvažnijih razloga njihovog angažmana je približavanje znanosti mladima i pokušaj da zainteresiraju svoje vršnjake da se i oni bave time.