Noć knjige 2022.

U sklopu obilježavanja manifestacije Noć knjige 2022. u Gimnaziji Daruvar održan je program pod nazivom Nepodnošljiva lakoća čitanja. Nakon uvodnih predavanja o novitetima u našoj knjižnici koje je održao knjižničar Zdravko Palavra, učenici prvih i trećih razreda, pod mentorstvom profesorice Romane Žukina, odabrali su knjige i napravili analizu novog književnog djela s kojim su upoznali učenike svog i paralelnog razreda te ih pokušali motivirati da pročitaju isto. Također su izrađivali plakat kojim predstavljaju djelo koje su pročitali. U izradi plakata pokazali su svoje vještine u korištenju digitalnih alata, svoju kreativnost u grafičkom dizajnu, ali i poznavanje jezične norme. U svakom razredu odabrali su nekoliko najdojmljivijih predstavljanja, odabirali su knjigu koju bi željeli ubuduće pročitati i zaključili da je “nepodnošljivo lako čitati”. Izložbu plakata koje su izradili postavili su na knjižničnom panou.