PROJEKT BUDI FIN

I ove se školske godine, naša škola, sa svojih petnaestak učenika te sve tri profesorice matematike, priključila  višegodišnjem sustavnom programu financijske pismenosti BUDI FIN! –  Financijski pismen i odgovoran. 

 

Ovaj edukativni i istraživački program financijske pismenosti mladih, koji provode doc.dr.sc. Andrea Lučić i doc.dr.sc. Dajana Barbić, Ekonomski fakultet Zagreb uz pokroviteljstvo Raiffeisen mirovinskih fondova, namijenjen je mladima od 16 do 25 godina,  kako bi upoznali svoje navike u potrošnji i stavove o novcu te kako bi se educirali o financijskoj pismenosti. Također, nudi suvremeni pristup online edukacijama, a svrha je osnaživanje njihove financijske sposobnosti kako bi na tržište rada ušli obrazovaniji i samopouzdaniji te naposlijetku imali stabilniju financijsku budućnost. Ovaj projekt na taj način pridonosi i dobrobiti cijele ekonomije.

 

Neke od tema koje su s učenicima obrađene u studenom i prosincu 2021. su: 

  • Što je važno znati o novcu?
  • Kako i zašto se ponašam s novcem? 
  • Što sve utječe na mene kada odlučujem kada i koliko trošiti? 
  • Kako se mogu unaprijediti? 
  • Kako voditi osobni proračun? 
  • Kako uvijek mogu štedjeti, bez obzira na to koliko imam novaca na raspolaganju?

U narednom periodu učenicima će biti ponuđen niz specijaliziranih tema koje će moći odabrati sukladno svom interesu.

 

 

Projekt je dostupan i na društvenim mrežama te se i tamo može pratiti:  

https://budifin.hr/https://www.facebook.com/budifin.hr/, https://www.instagram.com/budi__fin/