Promocija knjige ”Sokolski pokret oko Daruvara i Grubišnog Polja”

    U organizaciji Ogranka Matice Hrvatske u Društveno-kulturnom centru u Daruvaru je 19.11.2021. održana promocija knjige ”Sokolski pokret oko Daruvara i Grubišnog Polja” autora Davora Ambroša, a jedan predstavljača knjige bio je i bivši profesor Gimnazije Daruvar dr. sc. Vjenceslav Herout. Na prezentaciji je naš profesor Emir Sulik govorio o važnosti tjelesnog vježbanja i bavljenja sportom u svim životnim ciklusima te usporedbi nekadašnjeg načina vježbanja u sokolskim društvima sa suvremenim bodyweight treningom. Učenici 1.A razreda (Sven Šilobodec, Petar Konjević, Bruno Stanić, Noa Rukavina i Sven Sulik) demonstrirali su jednu kraću verziju HIIT treninga kako bi okupljenim uzvanicima na najbolji način dočarali zahtjevnost izvođenja svake vježbe i kompleksnost visoko intenzivnog treninga s težinom vlastitog tijela u cijelosti. U usporedbi sa sokolskim vježbama radi se o sličnim vježbama koje su se provodile težinom vlastitog tijela (čučnjevi, sklekovi, skokovi, izdržaji…) koje su se vremenom modificirale, tj. povećao se njihov intenzitet izvođenja pa na taj način i zahtjevnost realizacije svake vježbe. Vrlo praktičan trening za provedbu i lako se može prilagoditi svakom ponaosob u skladu s njegovim mogućnostima i obzirom na dob i spol.