Prvi dan maturalca Gimnazije Daruvar

Prvi dan maturalca trećih razreda počeo je u srijedu 28.6. u 23:00, gdje smo se s poligona kraj srednje škole oprostili od roditelja i zaputili u Italiju. Nakon par stanki, prva destinacija nam je bila Venecija u koju smo stigli brodom. U Veneciji smo razgledali neke od najpoznatijih turističkih atrakcija kao što su Trg sv. Marka, Duždeva palača, Most uzdaha, Rialto, gradska vijećnica i zatvor… Također smo uz pratnju vodiča obišli najveći kanal u Veneciji, kanal Grande i svjetski poznate gondole. Nakon toga smo imali slobodno vrijeme što su neki iskoristili za predah uz kavu i ručak dok su drugi odlučili još malo istraživati grad. Na kraju obilaska smo svi zajedno obišli radionicu Murano stakla gdje su nam prezentirali izradu jednog primjerka vaze. Brodom smo se iz Venecije zaputili nazad na kopno i zatim autobusom dalje u Rimini gdje smo se smjestili u hotel.